Type Here to Get Search Results !

Nικητής ΠAOK με... τσαμπουκά στη Σκωτία!

Νίκη με ανατροπή στη Σκωτία για τον Δικέφαλο του Βορρά που έβαλε τις βάσεις για τους ομίλους του Conference League.

O εξαιρετικός ο ΠΑΟΚ από το 70ο λεπτό και μετά βρήκε το γκολ της ανατροπής στο 75' με τον Aντρίγια Ζίβκοβιτς και νίκησε με 2-1 στο «Τάινκαστλ Παρκ» του Εδιμβούργου.

Η γηπεδούχος Χαρτς πήρε κεφάλι στο σκορ στο 9' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λόρενς Σάνκλαντ. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης απάντησε τρία λεπτά αργότερα με τον ίδιο τρόπο και σκόρερ τον Στέφαν Σβαμπ.

Πλέον, ο ΠΑΟΚ έχει αποκτήσει τεράστιο αβαντάζ ενόψει της ρεβάνς της Τούμπας.

Διαιτητής: Αντρίς Τρεϊμάνις (Λετονία)

Κίτρινες: Σάνκλαντ, Ντέβλιν - Τσιγγάρας, Εκόνγκ, Ράφα Σοάρες, Μουργκ.

ΧΑΡΤΣ (Φράνκι ΜακΑβόι): Κλαρκ, Ατκινσον (90' Οφιά), Κεντ, Ρόουλς, Κίνγκσλεϊ, Βάργκας (90' Όντα), Ντέιβιντ, ΜακΚέι (65' Λάουρι), Κοχρέιν (87' Σίμπικ), Σάνκλαντ, Μπόις (87' Ταγκάβα).

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Κεντζιόρα, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες, Σβαμπ, Τσιγγάρας, Α. Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας (70' Μουργκ), Τάισον (78' Νάρεϊ), Τόμας (88' Τζίμας).