Type Here to Get Search Results !

Aνατροπή και νίκη για την Καρδίτσα με Αθανασιάδη!

H Αναγέννηση Καρδίτσας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ τελικά επικράτησε 2-1 του Αιολικού και παρέμεινε ζωντανή όσο αφορά την παραμονή στη Super League 2.

Το φιλμ του αγώνα:

• Στο 19ο λεπτό σημειώθηκε η πρώτη αξιοσημείωτη ευκαιρία της αναμέτρησης όταν ο Κονίγλιο έκανε το σουτ με τους αμυντικούς να διώχνουν πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.
  • Στο 20ο λεπτό ο Ντουμάνης έκανε το γύρισμα ο Κονίγλιο σουταρε στην κίνηση με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι του Ντόκιτς.
  • Στο 25ο λεπτό ο Αιολικός όταν το μακρινό σουτ του Μπαλογιάννη κοντράρε και άλλαξε πορεία για το 0-1.
  • Στο 28ο λεπτό ο Σταμόπουλος έδωσε στον Κονίγλιο εκείνος σουταρε με τον Ντοκιτς να αποκρούει.
  • Στο 30ο λεπτό ο Παπαδάκος σουταρε εκτός περιοχής, όμως ήταν άστοχος.
  • Στο 41ο λεπτό ο Βερνάρδος σουταρε ο Ντόκιτς απέκρουσε, ο Ντουμάνης έκανε νέο σουτ ο Ντόκιτς απέκρουσε και πάλι και στην επαναφορά ο Κονίγλιο έστειλε την μπάλα άουτ.
  • Στο 45ο λεπτό η ΑΣΑ ισοφάρισε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπούζα
  • Στο 49ο λεπτό ο Ξύδας έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ντόκιτς.
    Νέα καλή στιγμή για την ΑΣΑ όμως ο Κονίγλιο δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
    Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΣΑ όταν ο Σταμόπουλος έκανε το γύρισμα ο Κονίγλιο έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά ελάχιστα δίπλα από το κάθετο δοκάρι.
    Ο Μπούζας έκανε το σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή με την μπάλα να περνά άουτ.
  • Στο 68ο λεπτό η ΑΣΑ πέτυχε δεύτερο γκολ με τον Ανδρικόπουλο να κάνει το γύρισμα και τον Κλάους να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
  • Στο 74ο λεπτό ο Ντουμάνης έκανε τη σέντρα ο Κονίγλιο έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Τυριακίδης): Γκέκας, Ντουμάνης (63′ Κέρθι), Γκόλιας, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Μπούζας (81′ Ζάγγος), Σαλαμούρας, Βερνάρδος (63′ Ανδρικόπουλος), Παπαδάκος (46′ Αθανασιάδης), Ξύδας (90′ Κοκκίνης), Κονίλιο.

Αιολικός (Γράφας): Ντόκιτς, Αλιατίδης (62′ λ.τ Χαμίντοβιτς), Γιοκέ (49′ Νούλας), Ζάκαριτς, Ενομό (46′ Ιωάννου), Μπενίτεζ, Καρανίκας, Μουχάλης, Μπαλογιάννης, Τριανταφυλλάκος (62′ Κριμιτζάς), Τριανταφύλλου.